Adopcja zwierząt/Zwierzęta znalezione

Wybierz zakres wyszukiwania

Jak wygląda adopcja?

Adopcja musi być sprawą przemyślaną.

img

Adopcja musi być sprawą przemyślaną. Wzięcie zwierzęcia ze Schroniska jest dużym wyzwaniem – psiaki często wiele przeszły i są zwierzakami trudnymi. Jeśli zdecydujesz się zaadoptować zwierzaka ze Schroniska, poniżej możesz dowiedzieć się o tym, jak przebiega proces adopcyjny.

Przy adopcji najważniejsze dla nas jest przedstawienie warunków do jakich mają trafić nasi podopieczni. Jest to dla nas sprawa kluczowa – staramy się wybierać opiekunów, którzy nie traktują zwierząt jak rzeczy – szukamy kochających domków.
Nowym opiekunom stawiamy określone warunki, w jakich mają przebywać nasi podopieczni. Podczas rozmowy z potencjalnym opiekunem ustalamy w jakich warunkach będzie mieszkał pies, kiedy będzie wychodził na spacery, czym będzie karmiony itp.
Po wypełnieniu ankiety przed adopcyjnej osoba zainteresowana jest oprowadzana po terenie schroniska, wtedy można dokonać wyboru konkretnego zwierzęcia. Podczas oprowadzania pracownik schroniska udziela informacji na temat zwierząt. Po dokonaniu wyboru potencjalny opiekun jest informowany o stanie zdrowia, kondycji psychicznej zwierzęcia oraz o wykonanych zabiegach profilaktycznych. Następnie jeśli zwierzę jest gotowe do adopcji i nie ma specjalnych wymagań (spacery zapoznawcze itp.) podpisywana jest umowa adopcyjna. Należy pamiętać, że osoba, która zamierza adoptować psa ze Schroniska musi mieć ze sobą dowód osobisty, smycz oraz obrożę. Wyjątkiem są szczeniaki, dla których należy przygotować transporterek lub kocyk.

Rzeczy potrzebne do adopcji:

  • dowód osobisty,
  • smycz + obroża
  • transporter (kot),
  • kocyk/transporter (szczeniak)