O nas

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach

Od 01.01.2013 do chwili obecnej prowadzone jest przez Stowarzyszenie „Arka Nadziei”.

  • Na terenie obiektu znajduje się ponad 100 boksów oraz trzy wybiegi, które mają do dyspozycji nasi podopieczni.
  • Na codzień w schronisku zwierzakami opiekują się trzej opiekunowie, dwóch techników weterynarii oraz dwóch lekarzy weterynarii.
img
900

Wolontariuszy

img
3

Wybiegi

img
7

Pracowników

Profilaktyka zwierząt

Wszystkie zwierzęta przebywające w schronisku są odrobaczone, odpchlone oraz oznakowane mikrochipem. Przed wydaniem do adopcji wszystkie dorosłe psy i koty są szczepione oraz poddawane zabiegowi sterylizacji/kastracji. Każde szczenię lub kocię opuszczające schronisko ma zagwarantowaną darmową sterylizację/kastrację.

Gabinet weteranyjny

W 2013 roku w naszej placówce zaczął funkcjonować samodzielny gabinet weterynaryjny, który troszczy się o psy i koty zamieszkujące obiekt. Gabinet jest obecnie wyposażony w podstawowy sprzęt diagnostyczny, codziennie przyjmuje od kilku do kilkunastu pacjentów.

Adopcje wirtualne

Prowadzimy także adopcje wirtualne, dzięki którym często najbardziej potrzebujące zwierzęta, otrzymują od swoich opiekunów np. karmy specjalistyczne, suplementy, własne legowiska, ubranka na zimę.

Wolontariat

W schronisku czynnie działa wolontariat. W roku 2019 wydaliśmy ponad 900 umów o wolontariat a grono stałych wolontariuszy cały czas się powiększa.

Zespół

img

Kasia Guzy

Nasz schroniskowy Rudzielec!

Zaczynała jako wolontariusz – każdy wolny dzień, każdą wolną chwilę spędzała z psami i kotami. W niedzielne poranki, gdy jej rówieśnicy smacznie spali, ta wtedy niespełna 13-letnia dziewczyna pomagała w schronisku. Minęło już 7 lat, a Kasia wciąż jest z nami! Nie sposób zliczyć godzin, które poświęciła zwierzakom.

Jest całkiem spora szansa, że idąc ulicą mijasz psy i koty, które zawdzięczają życie tej skromnej osóbce.

Kasia świetnie sprawdza się na wielu frontach – jako opiekun, jako psio-kocia pielęgniarka, jako pracownik biurowy czy nawet jako członek patrolu interwencyjnego! Nie boi się ubrudzić rąk, nie straszna jej ciężka, fizyczna praca czy nawet łapanie jakiegoś agresora. Zawsze pomocna, wrażliwa i pełna empatii.

Ma wyjątkową słabość do „dzikusków”, oczywiście ze wzajemnością. Kasia spędziła wiele godzin, pokazując tym najbardziej skrzywdzonym zwierzakom, że człowiek może być przyjacielem. Wiele z nich dzięki jej pomocy odzyskało wiarę w ludzi…

Prywatnie opiekunka dwóch adoptowanych ze schroniska psiaków – Bubu i Dusi vel Tuńczyk. Marzy o domu pełnym psiaków.

Kasia nie wyobraża sobie życia bez schroniska, a schronisko bez niej!

121197920 659829418000384 4752104224931512439 N

Eliza Sak

Miłośniczka zwierząt jakich mało!

Najbliższe jej sercu są najstarsze pieski w naszym schronisku. Podchodzi do nich z miłością ❤ i wielką empatią, a one odwzajemniają się tym samym. Eliza to osoba do której można  zadzwonić  w środku nocy z prośbą o pomoc w złapaniu psa czy kota, a ona w ciągu kilku minut jest już na miejscu. Zawsze wie, jak pomóc cierpiącemu zwierzęciu. Ogrom jej wiedzy, o tym jak postępować ze zwierzętami i jak o nie dbać jest naprawdę imponujący.

Iwona Pabjan

Nasze schroniskowe serduszko, nasz tęczowy jednorożec

Zawsze miła i pełna empatii. Wrażliwa na krzywdę, pełna współczucia i troskliwa. Pięknymi niebieskimi oczami i uśmiechem zjednuje sobie sympatię zarówno ludzi, jak i zwierząt. Wytrwała opiekunka maluchów, zarówno tych kocich, jak i psich. Odchowała już niezliczone pokolenia mruczących i szczekających osesków. Jej zamiłowaniem jest pielęgnacja i grooming. Przez lata pracy w schronisku wyczesała tony sierści i wykąpała setki Azorków, zdobywając ogromne doświadczenie. Obecnie dzieli swój czas między pracą w schronisku a pracą w salonie groomerskim „Arka”. W czasie wolnym opiekuje się swoim pokaźnym stadkiem. Iwonka ma słabość do tych najbardziej potrzebujących i biednych zwierzaków. Adoptowała 15-letnią, chorą na raka, Kejsi i chorego na białaczkę Blutka. Dołączyły one do rezydentów – kota i dwóch psiaków.

121398565 813580579397963 6830921157407208957 N

Grzegorz Bąk

Dusza towarzystwa wśród ludzi i psów

Przechadzając się między boksami, daje się czasami usłyszeć jak rozmawia z psami albo im śpiewa. Wesoły, dusza towarzystwa wśród ludzi i psów. Numer jeden w sytuacjach krytycznych. Zawsze pierwszy na miejscu zdarzenia, gotowy do akcji. Nasz człowiek od wszystkiego: opiekun, złota rączka, kierowca, nadzorca. Grzegorz to miłośnik psów charakternych, tych najtrudniejszych. On uwielbia je, one jego. Jak druid zaklina je swoim urokiem, tłumaczy, że współpraca popłaca, okraszając swoje filozofie garścią „smaczków”. Ma wyjątkowy talent do godzenia ze sobą psów. To wreszcie nasz niezawodny członek patrolu interwencyjnego. Będzie biegł do upadłego, żeby schwytać błąkającego się zwierzaka. To prawdziwy komando-łapacz. Prywatnie posiadacz adoptowanej Psotki, ale marzy mu się stadko psów w typie TTB

Magda Janusz

Kierowniczka schroniska z krwi i kości!

Mimo tego, że stanowisko zobowiązuje do stanowczości i rygoru, to nasza Magda jest najwspanialszą szefową na świecie!  „Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam!”  Drugiej takiej na pewno nie spotkacie!  Od lat związana jest ze schroniskiem, ale również z Fundacją, która sprawuje opiekę nad fretkami. ❤❤❤ Dobro wszystkich czworonogów to dla niej priorytet. Jest niezwykle troskliwa zarówno w stosunku do podopiecznych schroniska, jak i pracowników. Można polegać na niej w każdej sytuacji. Zawsze walczy do końca o każdego zwierzaka, dba również, żeby trafiały do najlepszych domów. To taka „Matka” naszej schroniskowej społeczności. Prywatnie jest właścicielką wyjątkowego  psiaka – Psotki

Justyna Kurek

Koty nie mają przed nią żadnych tajemnic!

Od lat związana jest z naszym Schroniskiem. Każdy kto zna ją osobiście wie ile ciepła i dobroci okazuje zwierzętom. Jest ogromną miłośniczką kotów. Rozumieją się bez słów 😉 Koty nie mają przed nią żadnych tajemnic a nawet największemu dzikusowi, mięknie przy niej serce! J Oswoiła wiele kotów, które dzięki niej zyskały szansę na lepsze życie. Justyna sprawuje opiekę nad chorymi zwierzętami. Zawsze gotowa do pomocy każdemu psu i kotu. Wiele godzin spędziła przy czworonogach, które wymagały troskliwej, medycznej opieki. Jako nasza zwierzęca pielęgniarka, jest niezastąpiona. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych a zdrowie wszystkich podopiecznych jest dla niej najważniejsze. Prywatnie jest posiadaczką 3 psów: Maksia, Luny i Pikusia oraz 8 kotów! <3

Media

Gdzie nas znajdziesz?

Nasze Schronisko współpracuje z mediami, dzięki którym promowane są adopcje naszych podopiecznych, czy wszelkie przeprowadzane przez nas akcje. TVP3 Kielce zorganizowało cykl materiałów o naszych zwierzętach, gdzie przedstawiane są ich historie. Często można usłyszeć nas również w radiu, gdzie również opowiadamy o adopcjach, lub innych ważnych tematach związanych ze Schroniskiem i opieką nad zwierzętami.  Nasze Schronisko ma także swój profil na Facebooku, oraz Instagramie.