O nas

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach

Od 01.01.2013 do chwili obecnej prowadzone jest przez Stowarzyszenie „Arka Nadziei”.

  • Na terenie obiektu znajduje się ponad 100 boksów oraz cztery wybiegi, które mają do dyspozycji nasi podopieczni.
  • Na codzień w schronisku zwierzakami opiekują się trzej opiekunowie, dwóch techników weterynarii oraz dwóch lekarzy weterynarii.
img
130

Wolontariuszy

img
4

Wybiegi

img
15

Pracowników

Profilaktyka zwierząt

Wszystkie zwierzęta przebywające w schronisku są odrobaczone, odpchlone oraz oznakowane mikrochipem. Przed wydaniem do adopcji wszystkie dorosłe psy i koty są szczepione oraz poddawane zabiegowi sterylizacji/kastracji. Każde szczenię lub kocię opuszczające schronisko ma zagwarantowaną darmową sterylizację/kastrację.

Gabinet weteranyjny

W 2013 roku w naszej placówce zaczął funkcjonować samodzielny gabinet weterynaryjny, który troszczy się o psy i koty zamieszkujące obiekt. Gabinet jest obecnie wyposażony w podstawowy sprzęt diagnostyczny, codziennie przyjmuje od kilku do kilkunastu pacjentów.

Adopcje wirtualne

Prowadzimy także adopcje wirtualne, dzięki którym często najbardziej potrzebujące zwierzęta, otrzymują od swoich opiekunów np. karmy specjalistyczne, suplementy, własne legowiska, ubranka na zimę.

Zespół

img
121398565 813580579397963 6830921157407208957 N

Grzegorz Bąk

Dusza towarzystwa wśród ludzi i psów

Przechadzając się między boksami, daje się czasami usłyszeć jak rozmawia z psami albo im śpiewa. Wesoły, dusza towarzystwa wśród ludzi i psów. Numer jeden w sytuacjach krytycznych. Zawsze pierwszy na miejscu zdarzenia, gotowy do akcji. Nasz człowiek od wszystkiego: opiekun, złota rączka, kierowca, nadzorca, behawiorysta. Grzegorz to miłośnik psów charakternych, tych najtrudniejszych. On uwielbia je, one jego. Jak druid zaklina je swoim urokiem, tłumaczy, że współpraca popłaca, okraszając swoje filozofie garścią „smaczków”. Ma wyjątkowy talent do godzenia ze sobą psów. To wreszcie nasz niezawodny członek patrolu interwencyjnego. Będzie biegł do upadłego, żeby schwytać błąkającego się zwierzaka. To prawdziwy komando-łapacz. Prywatnie posiadacz adoptowanej wielkiej trójcy:  suni Psotki, małego pinczerka Lucyfera i kotki Kici Koci. Skrycie marzy mu się stadko psów w typie TTB. Grzegorz ukończył kurs behawiorysty zwierząt towarzyszących, posiada licencję na międzynarodowy przewóz zwierząt, jest również dyplomowanym groomerem. Od 2024 roku dba o schroniskowe psiaki kąpiąc je i strzygąc tak, aby zwiększyć ich szanse na adopcje oraz poprawić codzienny komfort. Grzegorz uczestniczył także w wielu kursach związanych z opieką nad zwierzętami domowymi.

11072966 10152776571323133 1286574124165865695 O

Magdalena Bąk

Magdalena jak większość z nas zaczęła swoją przygodę ze schroniskiem jako wolontariusz. W 2013 roku rozpoczęła pracę na etacie, najpierw jako opiekun zwierząt, później jako pracownik biurowy. Od 2014 piastuje stanowisko kierownicze, od niedawna pełni również funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia „Arka Nadziei”. W przeszłości związana z różnymi organizacjami pro zwierzęcymi, prowadziła dom tymczasowy dla szczeniaków, fretek i innych małych zwierząt, pracowała jako petsitter.  Od 2010r. do chwili obecnej związana również ze Stowarzyszeniem „Przyjaciół Fretek”.  Magdalena w 2023r. ukończyła kurs zawodowy behawiorysty. Interesuje się psychologią zwierząt, stale dokształca się w tym temacie. Najważniejsze kursy: behawiorysta, dogoterapeuta, zoopsycholog, ratownik zwierząt (wkrótce również dietetyk weterynaryjny, oraz kurs podstawy zoofizjoterapii zwierząt). Magda uczestniczyła też w niezliczonej ilości kursów związanych z tematyką związaną ze zwierzętami domowymi. Aktualnie uczy się na technika weterynarii. Prywatnie opiekunka adoptowanych ze schroniska trzech zwierzaków: Psotki, Lucyfera oraz kotki o imieniu Kicia Kocia.
1

Kasia Woś

Przedstawiamy Państwu naszą techniczkę, która pracuje z nami prawie od początku 🙂 Kasia to niezwykle wrażliwa i pomocna osoba. Lubi zarówno psiaki jak i koty, choć mamy wrażenie, że mruczki są bliższe jej sercu 😉 Kasia jest zawsze gotowa do udzielenia pomocy zwierzakom, zawsze opanowana, zawsze gotowa do działania 🙂 Pilnuje aby na schroniskowych szpitalach i gabinetach panował porządek, czuwa nad tym, aby każdy pacjent był odpowiednio zaopiekowany 🙂 Prywatnie jest kocią mamą 😉 Odchowała niezliczone grono kocich dzieciaków, specjalizuje się w odkarmianiu maluszków, które bez jej pomocy nie dałyby rady. Wkrótce Kasia ukończy kurs dietetyka weterynaryjnego oraz kurs z podstaw zoofizjoterapii.

117444730 2693563424224958 9205437463442588329 N Easy Resize.com

Bartek Mrozik

Bartek jak większość z naszych pracowników zaczął swoją przygodę ze schroniskiem jako wolontariusz. Spodobało mu się u nas tak, że postanowił zostać na dłużej, już nie tylko jako wolontariusz, ale także jako pracownik. Bartek jest przede wszystkim psiarzem, choć lubi także inne zwierzaki. Zawsze chętnie angażuje się w akcje wyłapywania zwierząt, ale każda inna praca również nie jest mu straszna. Bartek tak dużo czasu spędza w schronisku, że śmiało można powiedzieć, że schronisko to jego drugi dom.  Jego motto życiowe mogłoby brzmieć „dzień bez schroniska, to dzień stracony” 😉 Bartek jest zawsze skory do pomocy, pracowity i chętny do działania. Interwencja o trzeciej w nocy? Nie ma problemu! Wchodzenie do psiej nory po szczeniaki! – Już leci! Kot na dachu? Już się robi! Najważniejsze kursy Bartosza: behawiorysta zwierząt towarzyszących, dogoterapia, konwojent międzynarodowego przewozu zwierząt. Oprócz tego uczestniczył w niezliczonej ilości kursów, webinarów i szkoleń z zakresu opieki nad zwierzętami domowymi. Aktualnie uczy się na technika weterynarii.

Prywatnie właściciel adoptowanego ze schroniska Rafiego, kota  i całej gromady pająków.

329051084 1306117573583809 7906919164360320510 N Easy Resize.com

Daria Bryk

Daria pracuje z nami od 2022 i  od poczaku dała się poznać jako wrażliwa i bardzo pracowita osoba. Zawsze punktualna, zawsze gotowa do pomocy. Świetnie radzi sobie w pracy zarówno na sektorach, jak i na szpitalu. Daria w wolnych chwilach zajmuje się strzyżeniem i kąpielami naszych zwierzaków, stara się również w miarę możliwości oswoić psiaki, które mają trudności z adaptacją.

To dzięki jej zabiegom nasze psiaki pięknieją i mają większe szanse na dom 🙂 Daria jest bardzo skromną i uprzejmą osobą, wiemy, że możemy zawsze liczyć na jej pomoc. Daria jest z wyboru weganką, jest bardzo wrażliwa na wszelką krzywdę zwierząt.

Daria ukończyła studia na kierunku behawiorysta. Prywatnie właścicielka jednego psiaka, choć sercem kocha wszystkie 😉

Img 7788(1) Easy Resize.com

Marta Grabowska

Marta pracuje z nami już od paru lat (z krótkimi przerwami). W schronisku zaczynała pracę jako opiekun zwierząt. Sprawdza się na każdym froncie – świetnie szło jej również wyłapywanie zwierząt. W tym momencie głównie pracuje na schroniskowej recepcji. Marta jest kocią i psią mamą – prywatnie jest posiadaczką całego mini zoo 😉 Kocha wszystkie zwierzaki (może z wyjątkiem pająków 😉 ).W jej domu mieszkają 2 psy, 3 koty, lis oraz 2 gąski 🙂 Opiekuje się również zwierzakami „dzikimi”, którym pomaga dojść do zdrowia. W 2023 roku Marta zdobyła kwalifikacje zawodowe felinoterapeuty i dogoterapeuty. Stale dokształca się i zdobywa wiedzę w dziedzinach związanych ze zwierzętami. W 2024 roku ukończyła kurs behawiorysty zwierząt towarzyszących. Marta posiada również międzynarodową licencję na przewóz zwierząt. Aktualnie kształci się w kierunku technika weterynarii.
333082055 217469377458168 8720690315321765897 N Easy Resize.com

Tomasz Kotarski

Tomek pracuje z nami już dosyć długo 🙂 Miał krótką przerwę, ale znów zagościł w naszych szeregach. Tomek jest jednym z naszych techników. To pod jego opiekę trafiają pacjenci naszego szpitalika. Wszystkie zwierzaki pod jego opieką mogą liczyć na to, że Tomek zaopiekuje się nimi kompleksowo. Tomek jest naszym specjalistą od sprzętu – gdy tylko coś się zepsuje, chwytamy za telefon i dzwonimy do niego po pomoc. Prywatnie jest właścicielem owczarka,  mieszkają z nim także koty.

Weronika Sobańska

Weronika pracuje w naszym schronisku od 2022 roku. Wcześniej była przez jakiś czas wolontariuszką. Jest opiekunem zwierząt, na co dzień dba o to aby nasi podopieczni mieli zapewnione spacery, jedzonko i czyste boksy. Weronika kocha wszystkie zwierzęta, a szczególnym uczuciem darzy wszystkie koty. Jej zainteresowania skupiają się na zwierzakach, pasjonuje ją także jazda konna.

Weronika w 2024r. ukończyła kurs behawiorysta zwierząt towarzyszących.

Prywatnie jest opiekunką trzech kotów: Garfilda, Mruczka i Wisienki.

Media

Gdzie nas znajdziesz?

Nasze Schronisko współpracuje z mediami, dzięki którym promowane są adopcje naszych podopiecznych, czy wszelkie przeprowadzane przez nas akcje. TVP3 Kielce zorganizowało cykl materiałów o naszych zwierzętach, gdzie przedstawiane są ich historie. Często można usłyszeć nas również w radiu, gdzie również opowiadamy o adopcjach, lub innych ważnych tematach związanych ze Schroniskiem i opieką nad zwierzętami.  Nasze Schronisko ma także swój profil na Tik Toku, Facebooku oraz  Instagramie