Aktualności

Przekaż Nam Swój 1,5% Podatku

Twój 1,5% może tak wiele zmienić!

Jak co roku zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej działalności poprzez przekazanie swojego 1,5% podatku. Dzięki przekazanej w ten sposób pomocy będziemy w stanie pomóc większej ilości zwierząt – Twój 1,5% to realna i bardzo potrzebna pomoc!

Dane:

Stowarzyszenie „Arka Nadziei”

KRS: 0000261249

Dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych!

Zbiórka Z Okazji Dnia Kota 13.02.23 18.02.2023 Sklep Auchan Ul. Radomska 20c Kielce

Zbiórka z okazji dnia kota

13.02.2023 - 18.02.2023, Auchan
W dniach 13-18.02.2023 w sklepie Auchan (ul. Radomska 20C) odbędzie się zbiórka darów dla podopiecznych Stowarzyszenia „Arka Nadziei”. Zbiórka jest zorganizowana z okazji zbliżającego się dnia kota. Zachęcamy wszystkich do udziału i przekazania karmy czy też żwirku dla naszych podopiecznych!
Winter

Komunikat Urzędu Miasta Kielce

W związku z zapowiadanymi silnymi mrozami uczulamy wszystkich Mieszkańców na potrzeby otaczających ich zwierząt. Psy przebywające na zewnątrz powinny mieć dostęp do ocieplanego schronienia. Przed nadchodzącymi niskimi temperaturami warto je dodatkowo ocieplić, zwłaszcza warstwą izolującą od podłoża oraz zasłaniającą przed mroźnym wiatrem. Należy pamiętać o dostępie do niezamarzniętej wody i wysokokalorycznych posiłkach.
Pamiętajmy też o kotach, które żyją dziko na terenie miasta. Jeśli jest taka możliwość, zostawmy uchylone okno do piwnicy albo dostęp do innego schronienia. Należy mieć na uwadze, że kot szukając schronienia przed mrozem może ukryć się pod rozgrzaną maską samochodu. Przed uruchomieniem samochodu można stuknąć w maskę, tak aby dać kotu szansę na obudzenie się i ucieczkę. W przeciwnym razie kot zostanie poraniony lub nawet zginie.
W okresie zimowym można też dokarmiać ptaki ( niezalecane jest dokarmianie ptaków poza okresem zimowym) odpowiednią karmą. Zamiast resztek pieczywa postawmy na słoninę, nasiona słonecznika, proso, pokruszone niesolone orzeszki ziemne, drobne kasze, suszone owoce.
Obraz 098 1

Społeczni Opiekunowie Kotów

Na prośbę Urzędu Miasta informujemy, o możliwości rejestracji jako opiekun kotów wolno żyjących, szczegóły poniżej:
„Na terenie miasta koty wolno żyjące wiodą bardzo trudne życie. Niezależnie od powodów, dla których znalazły się na ulicy oraz od ich przeszłości i stopnia samodzielności, bez pomocy człowieka nie poradzą sobie w takich warunkach. W Kielcach działa wiele organizacji oraz niezrzeszonych karmicieli, którzy działają na rzecz poprawy smutnego losu miejskich kotów. Aby wzmocnić ich działania i usprawnić komunikację, Urząd Miasta Kielce proponuje karmicielom wpisanie się do Rejestru Społecznych Opiekunów Kotów. Pozwoli to na zebranie informacji o populacji kotów wolno żyjących w mieście i lepsze dopasowanie działań Urzędu Miasta skierowanych na pomoc tym zwierzętom. Społeczni Opiekunowie Kotów otrzymają wsparcie od Urzędu Miasta w postaci karmy dla kotów w okresie zimowym, ocieplanych domków i talonów na kastrację, w miarę zabezpieczonych na ten cel środków finansowych.”