Doki

Doki

 • Psy
 • Samiec
 • dorosła
 • 5 lat
 • Doki
 • Doki
 • Doki
DokiDokiDoki

img

O mnie

DOKI – to średniej wielkości psiak. Prawdopodobnie ma za sobą przeszłość pełną złych doświadczeń. Doki jest psem wymagającym stabilnego, pewnego siebie opiekuna, który nie boi się psów. Ma tendencje do dominacji i wybiera sobie ludzi, z którymi chce współpracować. Idealny na psa stróżującego. Doki nie nadaje się do domu z innymi psami, nie powinien mieszkać w domu z dziećmi. W warunkach schroniskowych zdarza mu się okazywać agresję w stosunku do nieznanych osób i do innych zwierząt, ale trzeba mieć świadomość, że poza placówką może to ulec zmianie. W przypadku Dokiego wymagamy aby starający się o adopcję przychodził do psa i zapoznawał się z jego zachowaniem. Polecamy również pomoc behawiorysty – zarówno w trakcie adopcji jak i po niej.
Data urodzenia: ~2016
Waga: 22kg

 

Informujemy, że każdego zwierzaka można objąć wirtualną adopcją. W celu uzyskania informacji na ten temat prosimy o kontakt przez mail (schronisko.dyminy@wp.pl lub przez profil na facebooku: https://www.facebook.com/schroniskokielce) Więcej informacji o zwierzaku można uzyskać, kontaktując się z biurem Schroniska pod nr tel.: 41-361-67-24 (8:00-16:00). Do adopcji psa potrzebny jest dowód osobisty, smycz i obroża. Do adopcji kota potrzebny jest dowód osobisty oraz transporter. Wszystkie psy i koty są zachipowane, odrobaczone, zaszczepione przeciwko chorobom zakaźnym. Psy również przeciwko wściekliźnie. Dorosłe zwierzęta mogą wyruszyć do nowego domu po wykonanym zabiegu kastracji/sterylizacji. Szczenięta/kocięta opuszczają schronisko bez zabiegu, ale mają zapewniony darmowy zabieg sterylizacji/kastracji w odpowiednim wieku. Wiek psa/kota określany jest na podstawie stanu uzębienia i wyglądu ogólnego, dlatego należy go traktować jako wartość orientacyjną. Na życzenie dodatkowe badania (USG, RTG, badania krwi, badania kału/moczu).

ADOPCJA JEST DARMOWA ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ TRANSPORTU – WARSZAWA, KRAKÓW, WROCŁAW, POZNAŃ, KATOWICE, ŁÓDŹ, LUBLIN lub inne miasta po uzgodnieniu.

Jeśli jest Pan/Pani zainteresowany/a adopcją tego psa, prosimy o wiadomość z odpowiedziami na poniższą ankietę:

 1. Imię psa jeśli wybrane
 2. Gdzie będzie mieszkał pies? w domu? w bloku? na podwórku? gdzie będzie spał?
 3. Jaki jest Państwa stosunek do kastracji zwierząt?
 4. Czy są w domu jakieś zwierzęta? jakie? Czy są wykastrowane?
 5. Czy były wcześniej w domu zwierzęta? Co się z nimi stało?
 6. Czym będzie karmiony pies? (sucha/mokra karma/inne – jakie?) prosimy podać markę karmy!
 7. Co z pieskiem w przypadku wyjazdu na wakacje?
 8. Czy są w domu dzieci? W jakim wieku?
 9. Gdzie będziecie Państwo chodzili z psem do weterynarza?
 10. Czy wszyscy domownicy się zgadzają na nowego członka rodziny?
 11. Czy nikt nie ma alergii?
 12. Czy są Państwo gotowi na wydatki wiążące się ze szczepieniami/odrobaczeniami, leczeniem? 
 13. Czy zdają sobie Państwo sprawę, że zwierzę będzie na początku załatwiało się w domu?
 14. Czy są Państwo świadomi, że zwierzę może niszczyć różne rzeczy w domu?
 15. Czy znają Państwo termin – „lęk separacyjny”?
 16. Czy są Państwo świadomi, że zwierzę ze schroniska mimo odrobaczeń i kontroli lekarskich może mieć pasożyty i może wystąpić konieczność dalszego leczenia oraz odrobaczania?
 17. Czy są Państwo gotowi na wydatki związane z wyprawką dla psa?
 18. Czy są Państwo w stanie kupić wskazaną przez schronisko karmę?
 19. Punkt dotyczy szczeniąt – czy są Państwo świadomi, że szczenię ze schroniska może być chore na parwowirozę(wysoce śmiertelna choroba zakaźna, początkowo może być bezobjawowa)?

Informujemy, że wypełnienie ankiety nie jest jednoznaczne z rezerwacją zwierzęcia. Chęć rezerwacji można wyrazić po pozytywnie wypełnionej ankiecie – trzeba poprosić o dokonanie rezerwacji, jeśli ktoś jest zdecydowany w 100% na zabranie zwierzęcia.

 

Chcesz mnie adoptować?

Schronisko w Dyminach
ul. Ściegiennego 203
25-116 Kielce
schronisko.dyminy@wp.pl
41 361 67 24
(w godzinach 8:00 – 16:00)