Wolontariat

Wolontariat

Jak zostać wolontariuszem?

W schronisku prowadzimy samodzielny wolontariat od 15 roku życia. Aby zostać wolontariuszem należy zgłosić  się do biura Schroniska, gdzie wydawana jest umowa o wolontariat. Każdy wolontariusz otrzymuje swój własny identyfikator i zostaje wprowadzony w ,,życie’’ i działalność schroniska. Wolontariat to ogromna siła wsparcia, to nie tylko pomoc przy wyprowadzaniu psów na spacer, to również socjalizacja naszych zwierząt, nauka podstawowych zachowań, które zwiększają szanse na adopcje. W wielu młodych ludziach  rozwija się empatia i chęć niesienia pomocy tym, którzy sami nie są w stanie o nią poprosić.

Nasi wolontariusze

img
piotr

PIOTR VEL PREZES

Przedstawiamy Wam Piotra vel Prezesa 👲 – w słowniku pod hasłem „kociarz” powinno widnieć właśnie jego zdjęcie! To największy miłośnik ❤ mruczących czworonogów, który od kilku lat jest towarzyszem i przyjacielem nie tylko dla 🐈🐈🐈, ale także dla pracowników. Cichy i spokojny, troszkę skryty. Piotr zna schronisko od podszewki, był z nami w chwilach radosnych, ale także w tych smutnych… Zawsze możemy na nim polegać! Piotr czuje się w schronisku jak u siebie, stąd jego ksywka. Świetnie dba o nasze kociaki, a one odwdzięczają mu się przyjaźnią 😽😽😽 Piotr jest zawsze gotowy do pomocy, również jako etatowy pomocnik imprezowo-festynowy. Sprzątanie kuwet metodą łopatkową opanował na poziomie „ekspert”. Chętnie pomaga też przy innych pracach. Ostatnio powoli przekonuje się też do 🐕🐕🐕. Najczęściej można spotkać go z kotem na ramieniu, wtulonym w jego szyję

GABRIELA

Gabriela to wieloletnia wolontariuszka, przed którą zwierzęta 🐶😺 nie mają tajemnic. Kiedy pojawia się w schronisku, między kojcami słychać unoszący się ciepły i przepojony 💕 miłości głos, którym przemawia do zwierzaków. Pełna pasji i zaangażowania w sprawy schroniska. Gabi jest naszym internetowym 🔍 detektywem 👀. Nie ma w sieci nawet najdrobniejszej rzeczy potrzebnej zwierzętom, która ukryłaby się przed jej wytrawnymi algorytmami wyszukiwania. Nigdy nie zawodzi, zawsze na posterunku. Ciągle uśmiechnięta i pracowita 💪💪💪 po prostu fantastyczna!

Gabriela