Ares

Ares

  • Psy
  • Samiec
  • duża
  • 8 lat
  • Ares
  • Ares
AresAres
img

O mnie

Aresik to ok. 6 letni psiak, który powoli odzyskuje zaufanie do ludzi. Jego początki w schronisku nie były łatwe. Poprzedni “właściciele” pozostawili go na terenie schroniska jak niechcianą, zepsutą rzecz, która jest już im niepotrzebna. Cały świat mu się zawalił, z radosnego, kochanego psiaka stał się smutny, wycofany, a na koniec agresywny, wystawiający zęby na każdego kto podchodził do jego boksu. Karmienie było wyzwaniem dla opiekunów, gdyż mogły wchodzić do niego tylko nieliczne osoby. Udało się jednak na niego znaleźć sposób, gdyż Ares to typowy łakomczuch! Powolutku zaczął znów ufać, jednak z rezerwą, gdyż nie chciał wracać do boksu, była to straszna przeprawa. Obecnie Ares wychodzi na spacery, pięknie wraca do boksu. Gdy widzi kogoś kogo już zaakceptował od razu domaga się, aby do niego podejść. Jego nowy opiekun koniecznie będzie musiał przychodzić do schroniska aby się z nim zapoznać. Jak również będzie to musiała być osoba pewna siebie i zdecydowana, gdyż Ares będzie chciał zdominować. Na spacerach jest cudowny, grzeczny i reagujący na zawołanie. Co do innych psiaków to nie bardzo je akceptuje. Uwielbia przysmaki, dzięki którym można wkraść się w jego łaski. Aresik potrzebuje dużo miłości i zaufania i jestem pewna, że chłopak odwdzięczy się tym samym! To kochane duże psisko z jeszcze większym sercem do ludzi, ale boi się zaufać, ale nie ma mu się co dziwić, jak nas ludzi ktoś zawiedzie to też ciężko zaufać na nowo, a jemu się udaje mimo wszystko! Dlatego potrzebuje czasu, aby poznać nowego właściciela!

Informujemy, że każdego zwierzaka można objąć wirtualną adopcją. W celu uzyskania informacji na ten temat prosimy o kontakt przez mail (schronisko.dyminy@wp.pl lub przez profil na facebooku:https://www.facebook.com/schroniskokielce) Więcej informacji o zwierzaku można uzyskać, kontaktując się z biurem Schroniska pod nr tel.: 41-361-67-24 (8:00-16:00). Do adopcji psa potrzebny jest dowód osobisty, smycz i obroża.Do adopcji kota potrzebny jest dowód osobisty oraz transporter. Wszystkie psy i koty są zachipowane, odrobaczone, zaszczepione przeciwko chorobom zakaźnym. Psy również przeciwko wściekliźnie. Dorosłe zwierzęta mogą wyruszyć do nowego domu po wykonanym zabiegu kastracji/sterylizacji. Szczenięta/kocięta opuszczają schronisko bez zabiegu, ale mają zapewniony darmowy zabieg sterylizacji/kastracji w odpowiednim wieku. Wiek psa/kota określany jest na podstawie stanu uzębienia i wyglądu ogólnego, dlatego należy go traktować jako wartość orientacyjną. Na życzenie dodatkowe badania (USG, RTG, badania krwi, badania kału/moczu). ADOPCJA JEST DARMOWA ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ TRANSPORTU – WARSZAWA, KRAKÓW, WROCŁAW, POZNAŃ, KATOWICE, ŁÓDŹ, LUBLIN lub inne miasta po uzgodnieniu.

Jeśli jest Pan/Pani zainteresowany/a adopcją tego psa, prosimy o wiadomość z odpowiedziami na poniższą ankietę:

0. Imię psa jeśli wybrane

1. Gdzie będzie mieszkał pies? w domu? w bloku? na podwórku? gdzie będzie spał?

2. Jaki jest Państwa stosunek do kastracji zwierząt?

3. Czy są w domu jakieś zwierzęta? jakie? Czy są wykastrowane?

4. Czy były wcześniej w domu zwierzęta? Co się z nimi stało?

5. Czym będzie karmiony pies? (sucha/mokra karma/inne – jakie?) prosimy podać markę karmy!

6. Co z pieskiem w przypadku wyjazdu na wakacje?

7. Czy są w domu dzieci? W jakim wieku?

8. Gdzie będziecie Państwo chodzili z psem do weterynarza?

9. Czy wszyscy domownicy się zgadzają na nowego członka rodziny?

10. Czy nikt nie ma alergii?

11. Czy są Państwo gotowi na wydatki wiążące się ze szczepieniami/odrobaczeniami, leczeniem?

12. Czy zdają sobie Państwo sprawę, że zwierzę będzie na początku załatwiało się w domu?

13. Czy są Państwo świadomi, że zwierzę może niszczyć różne rzeczy w domu?

14. Czy znają Państwo termin – “lęk separacyjny”?

15. Czy są Państwo świadomi, że zwierzę ze schroniska mimo odrobaczeń i kontroli lekarskich może mieć pasożyty i może wystąpić konieczność dalszego leczenia oraz odrobaczania?

16. Czy są Państwo gotowi na wydatki związane z wyprawką dla psa?

17. Czy są Państwo w stanie kupić wskazaną przez schronisko karmę?

18. Punkt dotyczy szczeniąt – czy są Państwo świadomi, że szczenię ze schroniska może być chore na parwowirozę(wysoce śmiertelna choroba zakaźna, początkowo może być bezobjawowa)? Informujemy, że wypełnienie ankiety nie jest jednoznaczne z rezerwacją zwierzęcia. Chęć rezerwacji można wyrazić po pozytywnie wypełnionej ankiecie – trzeba poprosić o dokonanie rezerwacji, jeśli ktoś jest zdecydowany w 100% na zabranie zwierzęcia.

Chcesz mnie adoptować?

Schronisko w Dyminach
ul. Ściegiennego 203
25-116 Kielce
schronisko.dyminy@wp.pl
41 361 67 24
(w godzinach 8:00 – 16:00)